Я, як голова Кам`янської районної організації профспілки працівників освіти і науки брав участь у семінарі голів профспілкових організацій, який відбувся 01 березня 2017 року на базі Смілянської міської організації Профспілки (місце проведення – Смілянська загальноосвітня школа І-Ш ступенів №10) організований обласним комітетом профспілки.
На початку семінару виступили господарі, що приймають семінар, Незнанова Н.О. - начальник управління освіти, молоді та спорту, Сташенко Н.В. - голова міської профспілкової організації, які ознайомили присутніх про стан справ у освіті міста та перспективах розвитку.
Потім в закладі нас познайомили з музеєм К.А.Заремби, який в даній школі був директором з 1945-1961 року. Виступила директор школи та вчитель переможець конкурсу вчитель року 2017 з предмету музика. На семінарі розглянули основне питання - це колдоговірна робота в профспілках, де І.Ф.Берестовий зупинився, що таке колективний договір та його значення в роботі колективу закладу.
Колективний договір - це форма правотворення, яку держава надає підприємствам, установам, організаціям для конкретизації діючого трудового законодавства з врахуванням їх особливостей і умов.
Колективний договір - основний документ, що регулює трудові відносини та соціально-економічні інтереси роботодавця і найманих працівників. Укладення колективного договору передбачено ст. 2 Закону України «Про колективні договори і угоди», ст. 65 Господарського кодексу України, ст.ст. 11,12,13 Кодексу законів про працю, ст. 4,6,8 Закону України «Про соціальний діалог», ст.ст. 10,19,20 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», ст. 19 Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності», Конвенції МОП № 98 «Щодо застосування принципів права на організацію і укладання колективних договорів».
Основними завданнями при проведенні колдоговірної роботи у 2016-2017 році повинні стати:
- дієвий, конструктивний соціальний діалог між роботодавцями та членами трудового колективу;
- збереження та недопущення згортання гарантій для працівників у порівнянні з раніше досягнутими домовленостями за колективними договорами;
- конкретизація норм, встановлених законодавством, замість їх дублювання;
- недопущення порушень норм трудового законодавства;
- вдосконалення контролю за виконанням колективних договорів;
- пошук ефективних механізмів для реалізації домовленостей.
Слід враховувати, що узгоджені норми колективного договору не можуть бути нижчими за відповідні у Галузевій угоді.
Учасники семінару подякували організаторам за теплий та змістовний прийом гостей колег, побажали і надалі мати успіхи в усіх справах.
|