Вівторок, 24.12.2024, 22:47
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Кам'янська районна організація Профспілки працівників освіти та науки України

Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

З історії оргаганізації

Історія

 розвитку профспілкового руху

в закладах освіти Кам’янського району

 

Історія профспілкового руху в Україні започаткована на початку ХХ ст.. Кам’янська районна профспілкова організація працівників освіти бере свій початок з 1919 року. З цього часу і по сьогодення в її житті і діяльності були великі труднощі і значні успіхи у виконанні завдань, які стояли і стоять перед нею з питань соціального захисту освітян.

В 20-30 роки минулого століття перед освітянами нашої держави було поставлене завдання покінчити з масовою неграмотністю. Профорганізації шкіл надавали велику допомогу органам народної освіти у виконанні даного завдання. Незважаючи на великі труднощі, які склалися на той час, вся робота профспілок була направлена на організацію навчально-виховного процесу серед населення. Створювалися хати-читальні, бібліотеки в роботи яких профспілкові організації брали активну участь.

За активну, добросовісну роботу по ліквідації неграмотності серед населення Кам’янського району членів профспілки (вчителів Кам’янщини Пляченка Д.С., Керекешу З.Г., Мушту М.С., Токар В.І., Пляченко Н.Ф. було відзначено виконавчим комітетом Кам’янської районної ради спеціальними відзнаками.

Після Великої Вітчизняної Війни в Україні здійснювався перехід до загальної середньої освіти. Профколективи освітніх закладів району працювали над підвищенням рівня навчально-виховної роботи, покращенням успішності учнів, вели боротьбу за ліквідацію другорічництва та відсіву учнів. У цей час важливого значення надавалось підготовці і проведенню виробничих нарад, впровадженню передового педагогічного досвіду роботи.

Серед педагогічних колективів Кам’янщини почали поширюватися соціалістичні змагання, організація яких покладалася на профспілкові комітети. Середня школа робітничої молоді м. Кам’нки була учасником республіканської  педагогічної виставки з питань навчання і виховання працюючої молоді. Вивчався, узагальнювався і поширювався досвід роботи первинних профспілкових організацій Кам’янської ЗОШ №1 та Телепинської ЗОШ які ефективно здійснювали трудове навчання школярів, Грушківської ЗОШ за зміцнення  навчально-матеріальної бази, Жаботинської ЗОШ яка приділяла велику увагу техніки безпеки. 

Слід відмітити, що в 60-70 роки в роботі профспілкових організацій закладів освіти Кам’янщини, з відновленням роботи Кам’янського району, посилилась вимогливість до їх діяльності.

На V районній профспілковій конференції працівників освіти було поставлене завдання в посиленні роботи первинних профорганізацій, підвищення їх ролі як школи управління та господарювання, в покращенні навчально-виховної роботи з учнями. В цей час більш вимогливо ставиться задача по вихованню молоді на прикладах бойових, революційних 1 трудових традицій нашої держави. Профколективи шкіл проводять значні заходи по вихованню підростаючого покоління: проводяться уроки мужності, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та праці, вивчається історія рідного краю, пожвавлюється туристично-краєзнавча робота.

З числа молодих працівників освіти організовувалися групові туристичні походи по історичних місцях рідного краю: в Холодний яр, екскурсії до Умані, Києва, Канева. Ведучи пропаганду здорового способу життя, профколективи покращили спортивно-масову роботу. Велика увага приділялася зміцненню в закладах освіти матеріально-спортивної бази.

Слід відмітити, що в цей час посилюється робота по розвитку художньої самодіяльності в школах району. Великі хороші колективи із змістовним репертуаром працювали в Кам’янській школі №2, Косарській школі, оркестр народних інструментів в Кам’янській школі робітничої молоді.

Щороку проводилися огляди художньої самодіяльності. Переможців нагороджували туристичними поїздками до міст Києва, Москви, Ленінграда. Колективи художньої самодіяльності виступали в клубах перед трудівниками м. Кам’янки та сіл району.

На протязі 80-х років покращуються і вдосконалюються форми і методи організаційної роботи серед первинних організацій. Вони активно включилися в роботу по проведенню атестації вчителів, більше уваги приділяється ідейно-політичній і культурно-масовій роботі серед членів профспілкових колективів. Більшість профорганізацій стали активними помічниками керівників шкіл у поліпшенні навчально-виховної роботи, в питанні удосконалення навчальних кабінетів та роботи за кабінетною  системою. В ці роки широко розгортається соціалістичне змагання між колективами закладів освіти району. Велика увага звертається на поліпшення охорони праці працівників освіти району, своєчасне забезпечення вчителів сільської місцевості комунальними послугами.

З розвитком системи освіти в районі профспілкові колективи працювали у діловому зв’язку з державними органами влади,  колективами підприємств і колгоспів району, над створенням матеріально-технічної бази шкіл району. На кінці 80-х років усі школи мали навчальні кабінети. Найкращі кабінети були створені у Кам’янських школах №1, №2, Михайлівській, Телепинській, Баландинській  середніх школах.

З часу проголошення незалежної Української держави відбулися певні зміни в системі освіти та профспілкового руху освітян. Недостатнє фінансування освітніх закладів, у зв’язку із погіршенням економічного розвитку перехідного періоду нашої держави, спричинило і зміну тактики профспілкової роботи.

В умовах економічної і фінансової кризи, зростання цін на товари та послуги створилися глибокі соціальні наслідки: порушуються строки виплати заробітної плати, скасовуються пільги і гарантії, знецінюються заощадження населення, не в повній мірі впроваджується прийнятий Закон України «Про освіту».

Відповідно до соціально-економічних умов, що склалися, профспілкові колективи закладів освіти вживали заходів по відстоюванню і захисту трудових, професійних, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки. З ініціативи профспілки з даних проблем направляються звернення, листи, телеграми до обласної ради народних депутатів, Міністерства освіти, Кабінету Міністрів, до Верховної Ради та Президента України. Представники профспілкових організацій освітніх закладів району брали участь в акціях протесту, які були організовані ЦК Профспілки.

Також неодноразово проводилися зустрічі з керівником відділу освіти та райдержадміністрації, де їм ставилися колективні вимоги. Так, зокрема, у березні 1995 року перед керівними структурами Кам’янського району були поставлені такі вимоги:

  • забезпечити фінансування освітніх закладів району у повному обсязі згідно Закону України «Про освіту»;
  • своєчасно виплачувати заробітну плату працівникам установ освіти району із нарахуванням і виплатою індексації;
  • виплатити заробітну плату за лютий і березень до 1 квітня 1995 року;
  • вчасно виплатити відпускні згідно графіків відпусток не пізніше 1 липня 1995 року;
  • забезпечити працівників освіти комунальними послугами, необхідними земельними ділянками.

На ХІІ районній звітно-виборній конференції Профспілки працівників освіти і науки приймається рішення по підвищенню відповідальності за контролем виконання колективних договорів первинними профспілковими організаціями, їх вплив на створення необхідних умов праці і навчання, вирішення питань соціально-економічного захисту працівників.

Президія ради профспілки регулярно проводила засідання, на які запрошувалися і брали участь у їх роботі голови райдержадміністрації, районної ради, начальник відділу освіти. На них розглядалися такі питання: «Стан виконання угоди між відділом освіти та радою профспілки працівників освіти і науки», «Про внутріспілкову роботу на основі положень Статуту галузевої Профспілки у первинних профспілкових організаціях», «Про стан розгляду звернень членів профспілки щодо поліпшення захисту їх трудових і соціально-економічних прав» та інші.

Районна рада Профспілки працівників освіти і науки, голови утворених комісій організовували конкурси, лекторії, круглі столи. Були започатковані такі конкурси як: «Учитель року», «Таланти твої  Кам’янщино», «Знавець рідної мови». Було проведено літературний конкурс на кращий твір про вчителя, де перемогу отримала учителька Радиванівської загальноосвітньої школи Кодола В.Л. за новелу «Надійна, мудра і сучасна».

        Починаючи з 2000 роки почала покращуватися культмасова та спортивно - туристична  робота  в освітніх закладах району. Систематично діють вокальні ансамблі Косарської ЗОШ «Горлиця», Кам’янського будинку творчості «Криниця», Кам’янської ЗОШ №1 «Калина», драматичні гуртки Баландинської та Михайлівської ЗОШ. Найкращими  колективами художньої самодіяльності в районі є колективи Будинку творчості, Михайлівської школи-інтернат, Баланденської, Михайлівської, Косарської, Райгородської, Грушківської ЗОШ, дошкільного закладу «Ізумруд» м. Кам'янки та інші.

 Систематично проводяться у закладах освіти району фестивалі художньої творчості «Зорі Кам'янщини», звітні концерти. Переможці цих заходів  беруть участь у концертах, які присвячуються  до дня працівників освіти.

         Також велика увага приділяється спортивно-масовій роботі. Кожного року районна Спартакіада проводиться у два етапи. Весною з таких видів спорту, як шашки, шахмати, настільний теніс, дарц  і осінню (який присвячується до дня фізкультурника) з таких видів, як легка атлетика, волейбол, міні футбол, армтреслінг, перетягування канату.

             Одним із масових напрямків культмасової роботи в профспілкових організаціях закладів освіти поширюється туристично-масова робота. За ініціативи ради профспілки проводилися  поїздки по історико-краєзнавчих місцях. Не одноразово були організовані поїздки в Умань, Київ, Канів, Чигирин та інші міста. Найкраще це впроваджується у колективах СЮТ,  Будинку творчості, Ліцеї, Михайлівській школі-інтернат, Телепинській,  Баланденській ЗОШ, дошкільному навчальному закладу №2 «Зірочка» м.Кам’янки.

      За ініціативою районної ради профспілки  26 жовтня 2005 року відбулися збори ветеранів педагогічної праці, на яких було створено районну раду ветеранів педагогічної праці закладів освіти Кам’янського району. До складу Кам’янської районної ради ветеранів  педагогічної праці увійшли:

Македонська Валентина Автономівна  - голова ради;

Гончаренко Валентина Михайлівна      - заступник з організаційної роботи;                           

Левченко Зінаїда Яківна                         - заступник з культмасової роботи;

Чала Катерина Матвіївна  та Степанова Світлана Анатоліївна  - відповідальні за роботу   з молодими учителями.

                                        Члени районної ради

Савова Раїса Іванівна           - голова ради ветеранів Кам’янської ЗОШ №1

Швагер Віталій Іванович       - голова ради ветеранів Кам’янської ЗОШ №2

Карась Тетяна Федорівна     - голова ради ветеранів Кам’янської ЗОШ №3

Калина Андрій Іванович        - голова ради ветеранів Жаботинської ЗОШ

Пугач Надія Микитівна          - голова ради ветеранів Михайлівської школи-інтернат

Швець Наталія Петрівна       - голова ради ветеранів Ребедайлівської ЗОШ

Гребенюк Наталія Петрівна  - голова ради ветеранів Косарської ЗОШ Тихоглаз Марія Миколаївна  - голова ради ветеранів ДНЗ “Ізумруд”

 

Районна рада ветеранів педагогічної праці за підтримки ради Профспілки, відділу освіти організовує та проводить для ветеранів різноманітні культурно-масові заходи. У навчальних закладах по-урочистому проводяться вшанування ветеранів, які відзначають свої ювілейні дати. Ветеранів запрошують на районні свята, вечори та концерти, а також на заходи, що проводяться в навчальних закладах, вітають листівками з нагоди свят та днів народжень. Для ветеранів організовуються екскурсійні поїздки історичними місцями Черкащини на концерти та вистави. За ініціативи голови ради ветеранів педагогічної праці В.А. Македонської було створено клуб «Ветеран» про роботу якого неодноразово висвітлювалося на сторінках газети «Трудова слава».

12 лютого 2006 року була створена районна рада молодих учителів. До її складу увійшло 35 осіб віком до 30 років. Головою ради молодих учителів було обрано Галату Ірину Петрівну – методиста районного методкабінету. Молоді учителі залучаються до виконання громадських доручень, входять до складу профспілкових комітетів, беруть активну участь в художній самодіяльності, спортивних змаганнях та ін.

За ініціативою ради Профспілки для молодих учителів були організовані поїздки в Сахнівську авторську школу  ім. О.А. Захаренка, Софіївський парк м. Умань, історичними місцями Чигиринщини. Починаючи з 2011 року проводяться щорічно змагання з нагоди Дня туризму в яких активну участь беруть молоді учителі закладів освіти району.

В літній період профорганізації закладів освіти району займаються оздоровленням членів профспілки та їх дітей. Так за минулі роки організовувалися  поїздки в літній період в Южне, Морське, Коблево, Міжводне.  Де освітяни змогли добре відпочити, набратися сил та загоріти на березі Чорного моря. Слід відмітити, що особлива увага за останні роки приділяється оздоровленню дітей членів профспілки в заміських таборах відпочинку.  В таборі «Джерельце», який знаходиться в с. Юрчиха Кам’янського району, усі діти членів профспілки мають можливість оздоровитися продовж одної табірної зміни, яка триває 21 день. Також кожного літа діти освітян з великим задоволенням оздоровлюються в санаторії-профілакторії «Мрія» м. Черкас.

На сьогоднішній день перед профспілковими організаціями закладів освіти району стоїть ряд невирішених питань: домогтися отримання педагогічними працівниками щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків; проведення атестації робочих місць із шкідливими умовами праці; домогтися забезпечення регулярного підвезення вчителів до місця роботи в сільську місцевість і назад та ряд інших питань.

Історичний досвід Кам’янської районної організації Профспілки працівників освіти і науки показує, що на всіх етапах своєї діяльності профспілка завжди виконувала ті завдання, які ставилися перед нею.

За весь період існування районної профспілкової організації освітян її очолювали досвідчені працівники, які мали високі ділові та організаторські якості, риси профспілкового керівника: чуйність, доброту, розуміння чужих турбот і проблем.

До Великої Вітчизняної війни районну профспілкову організацію очолював Шаффер З.А..

Після війни довгий час очолювали:

Коваленко В.О.; Сугак А.О.; в 70-80 роки Дяченко Віктор Кирилович – 1976 – 29.12.1995 року.

В роки незалежності України:

Пічко Валентин Петрович  - 29.12.1995 - 26.10.1997 року;

 

 

Цвіркун Олексій Іванович - 26.10.1997 – 05.12.2014 р.р. робота будувалася на чуйності, доброті, розумінні питань соціального захисту кожного працюючого.

 

 

 

05.12.2014 року на ХУІ звітно-виборній районній конференції обрано на період грудня 2014 - грудня 2019 року роботи головою Кам`янської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України – Шамрая Олександра Григоровича.

Охорона праці
Пошук
Новини
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz